U-THERAPY CONTLEX (HİFU)U-THERAPY CONTLEX (HİFU) Tek Seansta Cilt Gençleştirme ve Gıdı Toparlama


CONTLEX HİFU Ameliyatsız Yüz Germe Cihazı

Contlex HIFU (Yüksek Yoğunlukla Odaklanmış Focus Ultrasound) vücudün kendini doğal yoldan iyileştirmesi yöntemini kullanarak kaş kaldırma, sıkılaşma ve tonlamayı sağlayan, yüz, boyun ve göğüs için cerrahi olmayan ameliyatsız yüz germe ve gençleştirici bir yöntemdir. Contlex Focus ultrasoundu kullanarak derinin derin yapılarını uyarır, cerrahi ve diğer yöntemlerin aksine, derinin yüzeyini tahriş edici bir uygulama içermez.
Contlex HIFU tedavisi ayrıca vucüdün gençleşmesini sağlayan yeni kolajenlerin oluşmasına yardımcı olur. Contlex tedavisinin en iyi yanı 60-90 dakika arasında süren bir işlemle vücudun kendi iyileştirme yapılarını kullanarak nazikçe ve yavaşça deri ve altındaki dokuların yenilemesini sağlamasıdır. Contlex hifu özel bir ön hazırlık ve uygulama sonrası sosyal hayata engel teşkil eden iyileşme sürecine ihtiyaç duymaz. Anlamlı bir sonuç almak için sadece bir seans uygulama yapmak yeterlidir.

Danışanlar başlangıçtaki etkilerinden ne kadar memnun olsalarda, ancak tam olarak bir sonuç görmek için gençleştirilmiş ve güçlendirilmiş kolajen takviyesi 3-6 ay arasında süre alır. Contlex Ultrason cerrahi ile aynı kategoriye konmasada, Contlex ameliyatsız yüz germe henüz cerrahi müdahaleye hazır olmayanlar için iyi bir alternatif olduğu kanıtlanmıştır.

Uygulama kimlere yapılır?

HIFU için iyi bir aday, cildi "rahat" gözüken ve daha az katı olan ciltlere sahip kişilerdir. Örneğin düşmüş kaş çizgizi ve ya sarkmış göz kapakları olgunlaşmakta olan derinin ilk belirtilerindendir. Genellikle, 30 ve ya daha yaşlı olan, yumuşamaya eğilimi cildi olan kişiler adaylardır.HIFU SİSTEM ( Yüksek Yoğunlukla Odaklanmış Ultrasound Terapisi )

Yüksek Performans,
Daha Düşük Sarf Maliyeti
Daha Güvenli
Daha az Ağrılı
Danışan Memnuniyeti


ENDİKASYONLAR

Cilt gerdirme ve gençleştirme
Göz çevresi ve alın kırışıklıkların giderilmesi
Kaş kaldırma
Gıdı yok etme
Üst dudak bölgesi kırışıklıkların giderilmesi
Kolajen revitalizasyonu
Yanak bölgesinde elastisite


UYGULAMA ESASLARI

Cildin kalınlığına ve problemine göre, cilt altı bölge 1.5 mm -3.0 mm – 4.5 mm derinlik belirlenerek, fokuslanmış ultrasound enerjisi başlıkdaki kartuşlar ile jel sürülerek, hafifçe baskı ile uygulanır.

HIFU terapisi, cilt yüzeyinden geçerek ve derin yapısal dokuya odaklanarak burada ve hedef bağdoku tabakası bölgesinde yüksek sıcak noktalar yaratır, derin dermal tabaka ve deri altı fibröz dokuda yüksek sıcak noktalara bağlı olarak oluşan sıcaklık hasarı, cildin onarım mekanizmasını harekete geçirir. Bu bölgede kolajen artışı başlar.

Ciltdeki iyileşme süreci yeni elastin kolajen üretimini destekler ve zaman içinde gevşek ve sarkık ciltde lifting ve gerginleşmeye olanak verir. Kolajen, derinin sıkı, gergin ve esnek olmasını sağlayan doğal bir proteindir. Yeni kolajen oluşumu vasıtasıyla, yaşlı cilt gençleşmiş bir cilde dönüşmektedir.

Cildin elastikiyetinde artış, cilt sarkma, kırışıklık, çökme ve katlantılarında düzelme, gergin cilt görünümü ortaya çıkar.HIFU LIFTING

HIFU (Yüksek Yoğunlukla Odaklanmış Ultrasound) Lifting Terapisi Yeni, Güvenli, Basit, Doğal, Cerrahi olmayan, non-invasiv bir lifting ve gençleştirme sistemidir. İyileşme süreci gerektirmez. Yüz, göğüs ve boyun bölgelerine yapılan yaklaşık 20 ile 40 dakikalık bir uygulamayı içerir.

HIFU enerjisi cilt yüzeyinden geçerek, derin yapısal dokuda fraksiyonel bir termal koagülasyon oluşturur.

Ciltdeki iyileşme süreci esnasında, gevşek ve sarkık ciltde lifting ve gerginleştirmeye yol açan yeni kolajen oluşumunu destekler.HIFU ENERJİSİ UYGULAMA DERİNLİĞİ

HIFU Enerjisi derin cilt tabakasındaki SMAS dokusuna ulaşır ve yaşlanmış cildi gergin ve yenilenmiş cilde dönüştürür.Bu derinlik cerrahi yüz germe operasyonlarında inilen, cilt yüzeyinin tahrip edilmediği alanlardır.

Yalnızca HIFU enerjisi ile derin cilt tabakalarına uygulanabilen bu tür bir terapi fraksiyonel lazer ve mikro iğne yöntemleriyle gerçekleştirilememektedir.UYGULAMA ÖNCESİ

HIFU terapisi için ön hazırlık olarak uygulama öncesi yaklaşık 20 dakika önce bir kremle lokal anestezi yapılır.TERAPİ ESNASINDA

Cilt üstüne ultrason jeli tatbik edilir ve HIFU enerjisi uygulanır.

Terapi esnasında, bazı hallerde hafif bir karıncalanma hissi veya buna benzer hafif iritasyon oluşabilmektedir.

Uygulama yaklaşık olarak tüm yüz için 20 ile 40 dakika arasında sürmektedir.TERAPİ SONRASINDA

Ciltde daha sağlıklı, canlı, doğal ve ışıltılı bir görünüm kazanılır.

İyileşme dönemi yoktur.

Normal koşullarda, terapi sonrasında özel bakım gerekmemektedir ve hasta kesintisiz olarak normal yaşamına geri dönebilmektedir. Bazı hallerde, uygulama sonrasında birkaç saat için biraz kızarıklık, birkaç gün için hafif bir şişlik, hafif karıncalanma ve hassasiyet gözlemlenebilmektedir. Bunların dışında, daha seyrek rastlanan terapi sonrası etkiler görülebilmektedir.

Kısa dönemde bazı çarpıcı sonuçlar gözlemlenmekle birlikte, vücudun doğal iyileşme sürecinin tamamlanmasıyla 1 ile 3 aylık bir süre içinde terapinin nihai etkileri belirgin hale gelmektedir.

Ciltde bir beden küçülme, yaşlanmadan dolayı oluşan sarkmalarda toparlama.

BÜLTENİMİZE KAYDOLUN


Adres:
İhsaniye Mah. Fatih Sultan Mehmet Blv. 38 (D Blok) (Tapu Bağımsız Bölüm No:25) Nilüfer
Telefon:
0224 242 42 45